راحتی لباس محل کار

یکی از فاکتور‌هایی که برای لباس کار از اهمیت بالایی برخوردار است، راحتی لباس محل کار می‌باشد.
راحتی لباس محل کار باید به صورتی باشد که افراد هنگامی که فعالیت‌های روزانه‌ی خود را انجام می‌دهند با آن احساس راحتی داشته باشند و موجب نارضایتی آن‌ها را فراهم نسازد.
اهمیت لباس کار بسیار زیاد است اما در برخی از موارد مشاهده می‌شود که لباس کار تنگ است یا این که به میزان زیادی نیز گشاد می‌باشد.
بنابراین تنگ بودن بیش از اندازه یا گشادی بیش از اندازه برای لباس کار مناسب نیست و باید اندازه متعادل و مناسبی را برای لباس کار ایجاد کرد تا بتوان در آن راحت بود و فرایند‌های شغلی را به خوبی انجام داد. بنابراین در هنگام شستشو نیز مقاومت خود را از دست می‌دهند و به شدت پوسیده می‌شوند. در این مرحله باید این نکته را در نظر داشت که لباس کار باید مقاومت بالایی هم در میزان شستشو و هم در فرایند‌های کاری که در مدت زمان طولانی از آن استفاده می‌شود را در خود داشته باشد.

لباس کار

رعایت استاندارد در تولید شلوار کار

گاهی اوقات دوخت‌هایی که برای لباس کار انجام می‌شود به این شکل است که از شلوار‌های جداگانه‌ای نیز برخوردار هستند. البته برخی از طراحی‌هایی که برای لباس کار صورت می‌گیرد شلوار به صورت سرهم شده در لباس کار در نظر گرفته می‌شود و بنابراین جداگانه تولید نمی‌شود.
در این مرحله شلوار باید از جیب‌هایی برخوردار باشد و هم این که میزان کیفیت پارچه در آن نیز اهمیت دارد که به سرعت پاره نشود.
البته در شلوار کاری اندازه یکی از مهم‌ترین ارکانی است که در تهیه آن باید وجود داشته باشد؛ زیرا اگر اندازه برای هر فرد به درستی گرفته نشود نمی‌توان از آن‌ها به خوبی استفاده کرد و شکل خوشایندی نیز نخواهد داشت.

برای بسیاری از فعالیت‌هایی که در فصل‌های سرد و گرم سال انجام می‌شود باید لباس‌هایی را استفاده کرد که میزان گرما و سرما متعادل و خوبی را نیز از آن به دست آورد در غیر این صورت میزان عملکردی که باید از افراد به دست آید به شدت کم می‌شود.
در این مرحله نکته‌ای که وجود دارد در مورد کاپشن‌های کارگری است که بیشتر برای افرادی که در محیط‌های باز یا محیط‌هایی که دارای فضای بزرگی هستند مناسب است. گاهی اوقات برخی از فعالیت‌هایی که در محل کار انجام می‌شود بیشتر است و این خود منجر به سوخت و ساز بیشتر بدن در حین انجام کار می‌شود.

لباس کاردر این مرحله خود بدن نیز میزان گرمایی را که باید تولید کند را در انجام فرایند کاری صورت می‌دهد با این حال کاپشن کار نیز می‌تواند کمک کننده باشد؛ اما باید نسبت به فعالیتی که هر فرد در مقایسه با کاری که انجام می‌دهد در نظر گرفته شود تا بتوان از کاپشن‌های مناسب با جنس متفاوتی استفاده کرد.

  • نکته

برخی از فعالیت‌های کاری به صورتی هستند که میزان جنب و جوش در آن‌ها کمتر است و یکجانشینی در آن بیشتر است.
بنابراین میزان نفوذ سرما به بدن بیشتر می‌شود و بدن هیچ فعالیتی برای گرم کردن خود ندارد.
در این مورد بهره‌مندی از کاپشن کار با جنس و کیفیت بالا‌تر می‌تواند گزینه خوبی باشد برای این که بتوان بدن را گرم نگه داشت و سرما اخلالی را در کار ایجاد نکند.
مشخصات لباس کار مشاغل مختلف متفاوت است، بنابراین هر کسب و کاری با لباس کار خود متمایز می‌شود و لباس کار این روز‌ها توانسته است شکل ویژه‌ای به خود داشته باشد.
انتخاب بهترین کاپشن‌های کار زمستانی فاکتورهای مختلفی دارد، بنابراین کاپشن کارگری باید استاندارد‌های لازم را داشته باشد تا بتوان از آن در فصل‌های سرد سال استفاده کرد. البته با توجه به شرایط‌های ویژه‌ای که برای هر محیط کاری وجود دارد و آن را متفاوت می‌سازد.
بیشتر تولیدی‌هایی که به دوخت لباس کار مشغول هستند تمامی این نکات را برای دوخت در نظر دارند و همین و طور این که بررسی‌های لازم را نیز در رابطه با محیط‌های کاری در اختیار دارند تا جایی که بتوانند لباس کار مناسبی را برای هر محیط کاری تولید نمایند و مشتریان خود را در این رابطه راضی نگه دارند و این خود نکته بسیار ارزشمندی است که در تولیدی لباس کار وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *